7 častých chyb, ke kterým u nových webů dochází

22.5.2015

7 častých chyb, ke kterým u nových webů dochází

Nové webové stránky jsou vždy důvodem k oslavě, ale ne vždy se je podaří udělat skutečně dokonalé. Podíváme se na 7 častých chyb, ke kterým u nových webů dochází a kterých by bylo dobré se vyvarovat ještě před spuštěním webu.

Responzivní design

Žijeme v době, kdy téměř polovina návštěvníků webů přichází z jiných zařízení, než jsou počítače. Responzivní web by se měl dokázat přizpůsobit velikosti displeje u zařízení jako jsou telefony, tablety nebo i malé notebooky. Moderní weby to už umí, umí to i váš?

Znaková sada

Správná znaková sada a správné fonty jsou základem webu samotného. Pokud se nezobrazují písmena s diakritikou, nebo jsou nahrazována čitelnějším fontem, tak se jedná o výrazný estetický nedostatek, který je potřeba změnit.

Velikost grafiky

Pokud máte na webu obrázky, které jsou zkrátka velké, tak se tím prodlužuje doba načítání stránek a to může nejen odradit uživatele, ale také to způsobí, že se menší weby začnou ve vyhledávání zobrazovat před tím vaším. Pokud nahráváte obrázky na web, dbejte na co nejmenší velikost, výrazně tím zrychlíte načítání webu.

Příliš dlouhý obsah

Web si bez textového obsahu nelze představit, ale neplatí pravidlo, že čím více textu, tím lépe. Text musí být snadno čitelný hlavně pro uživatele a nejvíce dokáží odradit dlouhé souvislé texty. Dbejte raději na stručný a krátký text. Pokud jsou dlouhé texty zapotřebí, tak jim vytvořte takovou strukturu, aby se četly co nejlépe.

HTML chyby

Drobné html chyby obvykle nepředstavují problém, ale pokud jich máte mnoho, tak už se o problém jednat může. Takové chyby odradí nejen vyhledávače, ale navíc mohou poškodit funkčnost webu.

Zobrazení ve vyhledávačích

Zapomínáte na titulek, popis webu nebo snad i meta tagy? Většina lidí uvidí web nejprve ve výsledcích vyhledávání a podle nich se rozhodne, jestli ho navštíví. Zjistěte, jak se zobrazuje váš web ve vyhledávání a pokud nebudete spokojení, tak si titulek i popis jednoduše změňte.

Aktivní prvky

Je velmi populární disponovat mnoha aktivními prvky na stránce. Dejte si ale pozor, aby neobtěžovaly nové návštěvníky, jinak u vás dlouho nezůstanou. Řeč je zejména o plovoucích reklamách a videích, která se začnou automaticky přehrávat.


Máte problém s webem?

Navrhneme Vám řešení a vylepšení, kontaktujte nás.

x
...nebo nám napište pomocí kontaktního formuláře
Infonia > Blog > 7 častých chyb, ke kterým u nových webů dochází