Co všechno sdílet na web?

7.2.2018

Co všechno sdílet na web?

Už máte svůj blog nebo webové stránky a víte, že slouží nejen jako vaše vizitka, ale i způsob prezentování vaší práce. Nyní si lámete hlavu nad otázkou, co na své stránky vlastně sdílet, abyste zaujali potenciální zákazníky a ještě lépe: abyste je přiměli se k vám vrátit.

Váš vlastní příběh

Začít můžete třeba tím, že napíšete zajímavý, poutavý a čtivý článek, ve kterém shrnete váš životní příběh - pokud máte firemní web, pak by se nabízel i příběh vaší společnosti. Zákazníci mají rádi onen pocit, že jste jim blízcí, ba dokonce možná i v něčem podobní. Nemusíte zacházet do detailů a podrobností, přesto byste měli ve svých čtenářích a v návštěvnících vašich stránek vzbudit touhu dozvědět se, kdo vlastně jste, co děláte, proč to děláte a co vás žene vpřed. V případě, že máte firmu, pojměte tuto sekci jako "příběh naší firmy", i tam si čtenáři jistě najdou zajímavé informace.

Osobní zkušenosti a rady

Chcete-li přilákat zákazníky na svůj web, podělte se s nimi o své osobní zkušenosti. Nic totiž není cennější, nežli osvědčené rady vycházející ze skutečných zážitků a zkušeností. Umístěte na své stránky návody, rady a tipy, které budou návštěvníkům užitečné a pro které se budou rádi vracet.

Video návody

U těch návodů, které jsme zmínili o pár řádků výše, ještě chvíli zůstaňme. Možná ještě o něco lákavější, nežli dopodrobna napsaný návod, je video. Mnoho lidí dá raději přednost několika minutovému videu, nežli dlouhému článku - na video se přeci jen lépe dívá a snadno se podle něho aplikují zmíněné rady či postup. Jakým způsobem video pojmete, záleží jen na vás.

Zajímavé nápady a náměty

Zákazníky na svůj blog přilákáte i tím, že jim nabídnete něco, co jinde nenajdou. Nemusí to být zrovna osmý div světa - bohatě postačí i zajímavé náměty či nápady, se kterými se s nimi podělíte. Lidé často na internetu hledají inspiraci - pokud ji najdou u vás, budou se vracet znovu a znovu.

Infonia > Blog > Co všechno sdílet na web?