Další weby a microsite pro podporu webu

2.12.2017

Další weby a microsite pro podporu webu

Webové stránky jsou základem podnikání na internetu. Dnes má vlastní web již většina firem a pro mnoho uživatelů to znamená potýkat se stále větší konkurencí. Mnozí se tedy rozhodnou pro propagaci webu, což je velmi rozumný krok. Jednou z možností, jak web skutečně podpořit, je i tvorba microsites. Jak mohou webu pomoci?

 

Tvorba microsites pro podporu webu

Cílem mikrostránky je zejména rozšířit působnost webu. Pokud máte firemní web a nabízíte služby v určitém oboru, jistě byste chtěli získat větší dosah své působnosti. Toho lze dosáhnout právě microsites. Samotná microsite je podstatně jednodušší, než centrální web a jejím hlavním cílem je nalákat k návštěvě hlavního webu, případně přímo propagovat služby firmy. Obvykle se dělají jen se základním obsahem a jejich cena je podstatně nižší, než vytvoření celého webu. To umožní uživateli pořídit si větší množství microsites a tím si zajistit dostatečnou podporu webu.

 

Lidé si často pořizují kopie svého obchodu, případně vytvoří několik eshopů se stejným zbožím. Rovněž vznikají četné firemní weby. Takové počínání může přinést úspěch, ale je velmi finančně náročné, pořízení microsites je levné a často účinnější. Microsites nejsou jen pouhým nástrojem na rozšíření popularity a působnosti, ale také mocným SEO nástrojem a to z toho důvodu, že lze jejich prostřednictvím vést celou řadu zpětných odkazů na hlavní web.

 

Účelem OFF page SEO je budování zpětných odkazů na cizích doménách a microsites tuto možnost rozhodně umožní. Je třeba, aby nebyl počet odkazů příliš vysoký a odpovídal množství textu, který na micrositu je. Ačkoliv se jedná jen o podpůrný web, je vhodné mu zajistit pěkný a moderní vzhled, ten se sám o sobě stane lákadlem a důvodem, proč by na něm měli návštěvníci setrvat. Jedině kvalitně vytvořené microsity mohou přinést skutečný úspěch. Stejně tak jako u odkazů, tak i u microsites platí, že by se jich nemělo vytvářet velké množství najednou, ale měly by přibývat postupně, aby byl i příbytek zpětných odkazů postupný a pravidelný.

Infonia > Blog > Další weby a microsite pro podporu webu
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz