Foto a video na webu

5.9.2016

Foto a video na webu

Každý den se můžeme setkat s informací, že někdo někomu ukradl jeho fotografie či bez svolení autora použit video na svém webu nebo v podnikání. Fotografie či videa jsou autorským dílem a z tohoto důvodu jsou chráněny autorským zákonem. Na internetu však existují možnosti, jak si legálně nakoupit fotografie či videa. Často za velmi nízké ceny. To se může hodit především pro začínající weby, které potřebují ilustrační fotografie či videa.

Kde získat legálně foto a video

Weby, které nabízejí ke koupi fotografie či videa se nazývají fotobanky. Kromě fotografií a videí lze na těchto specializovaných stránkách pořídit i různou grafiku a ilustrace. Fotobanky jsou tak skvělou možností, jak si levně a hlavně legálně pořídit fotografie, videa, ilustrace a grafiku ke komerčnímu použití.

Nabídka fotobank není malá a často nabízí až sta tisíce položek k prodeji. Ty jsou rozděleny podle kategorií a klíčových slov. Není tak složité nalézt fotografii či video, které splňuje dané téma. V případě, že máte vybranou položku z nabídky fotobanky, musíte se rozhodnout pro určitou licenci. Ta definuje užívání snímku a podle toho, jakou licenci zvolíte, taková je i konečná cena. Pro běžné užití je cena nižší, než v případě, že chcete jedinečnou licenci a výhradní právo k užívání videa či fotografie.

Některé fotobanky nabízí i určité formy předplatného. Tento způsob nákupu fota a videa na webu se hodí v případě, že potřebujete několik desítek snímků za měsíc. Cena za běžnou licenci fotografie tak klesne ještě níže, než je tomu u jednorázového nákupu.

Nákup foto a video na webu u fotobank se hodí pokud nemáte dostatek financí na vlastní nafocení snímků nebo to jednoduše nepotřebujete. V takovém případě jsou fotobanky ideálním řešením. Musíte však počítat s tím, že vaši vybranou fotografii bude používá nebo bude používat mnoho lidí s vámi. Ztrácí se tak určitá originalita vaší prezentace či podnikání.

Infonia > Blog > Foto a video na webu
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz