HTTP/3 a rychlejší internet

27.12.2018

HTTP/3 a rychlejší internet

Nejsme tak daleko od chvíle, kdy se internet stane skutečně rychlým a na vině nebude ani zvýšení rychlosti od vašeho operátora, ani AdBlock, ale dost možná půjde o novinku v podobě HTTP/3.

O co že se jedná?

Jedná se zatím o zkušební generaci internetového protokolu, pomocí kterého webové servery servírují prohlížečům jednotlivé webové stránky. Dnes podporují prakticky všechny prohlížeče protokol HTTP/2 a tak jej používáte, aniž byste to tušili. Z uživatelského hlediska by se po formální stránce pochopitelně nic neměnilo, ovšem mnohé stránky jsou díky tomu schopné načítat svůj obsah daleko rychleji.

Prvním místem, kde se HTTP/3 začal testovat, byla jedna z nejnavštěvovanějších stránek planety, tedy YouTube, kde byl používán tzv. QUICK, který byl později přejmenován právě na HTTP/3. Tato technologie dokáže urychlit načítání stránek až o několik procent a ještě lépe to umí s načítáním videí.

Nová technologie je stále ve vývoji a nakonec bude záležet především na prohlížečích, kdy své servery aktualizují a jestli tak vůbec budou chtít učinit.

Infonia > Blog > HTTP/3 a rychlejší internet
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz