Infonia právě dnes slaví 20 let!

14.8.2012

Infonia právě dnes slaví 20 let!

Honza Macháček, majitel a zakladatel firmy vzpomíná: 14.8.1992 jsme s Václavem Zelenkou začali podnikat tím, že jsme u jeho táty právníka podepsali společenskou smlouvu a založili společnost ISS, která se dnes jmenuje Infonia.

Já chtěl dělat něco s počítači, Venca reality. Škoda, že nás to nenapadlo tehdy spojit. Václav společnost opustil téměř ihned, se dal na práva a dnes pracuje pro PPF. Nakonec jsem prodal s pomocí mého bráchy několik počítačů do malých lékáren a několika lidem pomohl s nastavením.

Koncem roku 1995 jsem registroval doménu GUIDE.CZ a umístil na ni první stránku HTML. Následovala RUGBY.CZ a potom další.

Vzhledem k tomu, že jsem byl pořád v zahraničí a hrál ragby, tak jsem se věnoval společnosti docela málo, ale i přesto jsem se dostal ke stránkám zajímavých společností, jako byly CzechInvest nebo KPMG.

 

V malé kanceláři v Libni se vystřídalo několik zaměstnanců, včetně Jany Brožové-Zimmermannové, amerického programátora Jamese Burtona, Kamila Ševčíka. Hodně mi pomáhala maminka, která vyřizovala veškerou agendu.

Po návratu ze zahraničí, v roce 2003, jsme se přestěhovali do lepších prostor na Vinohradské ulici, najali firmu, aby se nám starala o servery, a získali nečekaně velký kontrakt na vývoj pro Vodafone. Do kanceláře přibyl Marek Švíř, který dodnes stojí za každodenním fungováním celé firmy.

V roce 2006 jsme se přejmenovali na Infonii, kdy jsme doménu infonia.com koupili od ruského překupníka. Shodou okolností jsme najali studenta z Iževsku, Stanislava Kuzněcova, který povýšil naše kódy na plnohodnotný redakční systém, který se nyní jmenuje Fonio.

Mezi klienty mezitím přibyly velké firmy PSVS, Sanitec, Cisco, Galileo, Lumius, HP, sportovní svazy pozemního hokeje, ragby, lakrosu a mnoho sportovních klubů. Nejvýznamnějším zahraničním klientem je letecká organizace ZED MIBA při IATA.

Dnes pracujeme v kanceláři v klimatizované administrativní budově v pražských Holešovicích. Kolektiv se obměnil, nové kluky vývojáře a designéry doplňujeme už jen Mára a já. 

Dnešní Infonia pomáhá svým čtyřem stovkám klientů jít se svými stránkami a eshopy. Vedle toho se chytáme vyjít s Foniem na trh a nabídnout ho jako kvalitnější konkurenci službám Weebly, Webnode a podobným.

Držte nám palce, ať to zvládneme třeba i dalších 20 let.

Honza Macháček

Infonia > Blog > Infonia právě dnes slaví 20 let!