Jak oslnit logem

12.3.2018

Jak oslnit logem

Firma, která nemá logo, jakoby to ani s podnikáním nemyslela vážně. Také si to myslíte a logo hledáte? V tom případě vám můžeme vytvořit logo na míru. Proč je dobré mít propracované logo? Jak souvisí s firemní identitou? Jak logem zaujmout na první pohled? Vysvětlíme!

Co je firemní identita?

Každá firma, která chce před svými zákazníky a obchodními partnery vypadat dobře, dbá na svou firemní identitu. Tu si vytváří od začátku svého založení a postupně ji zdokonaluje. Pod pojmem firemní identita si můžete představit souhrn nejrůznějších opatření firmy. Patří tam grafika a slogan firmy. Její nejrůznější prezentace, propagační předměty, také styl komunikace se zákazníky, s obchodními partnery, image firmy, dobrý marketingový plán a v neposlední řadě také logo. Firemní identita je něco, co může okolí na firmě vnímat. A to, jak na své okolí zapůsobí, má firma pevně ve svých rukou.

Jaké parametry má mít logo?

Logo je základním prvkem firemní identity, a proto by měl grafický návrh loga stát za to. Nejčastěji si firmy nechávají vytvořit logo na míru. To by mělo vystihnout myšlení a záměr firmy, mělo by oslovit cílovou skupinu a mělo by být dobře zapamatovatelné. Logo dále musí být originální, nezaměnitelné s konkurencí, poutavé.

Při tvorbě loga zvažte mnoho věcí. Prozkoumejte svou cílovou skupinu, zohledněte fakt, že logo nebudete jen tisknout na papír, nýbrž jej budete používat na řadu reklamních předmětů - logo musí být čitelné na všech předmětech i ve všech velikostech. Už dnes dejte logu prostor na vylepšování a změny. Držte krok s aktuálními trendy, zkontrolujte nežádoucí skrytá slova či význam loga. Snažte se do loga promítnout vizi vaší firmy. Hlavně ale vše zjednodušte, protože o přeplácaná loga nemá nikdo zájem.

Co napoví vizuální styl firmy?

Když se vám logo povede, vizuální styl vaší firmy bude perfektní. Ve velkém se to promítne na tom, jak vás bude vnímat okolí - vaši obchodní partneři a samozřejmě klienti. Firma s dobrým logem se snáz zapíše do povědomí lidí, brzy získá status známé firmy a bude mít dveře k řadě obchodům mnohem otevřenější. Zkrátka a dobře dobré logo = vykročení tou správnou nohou. Na úspěch nebudete čekat dlouho.

Infonia > Blog > Jak oslnit logem