Jaké jsou trendy webového designu pro rok 2018?

12.1.2018

Jaké jsou trendy webového designu pro rok 2018?

Design webu je jedním z hlavních faktorů, kterým si můžete během pár vteřin návštěvníky (potenciální zákazníky) získat nebo naopak odradit. Z toho vyplývá, že má velký vliv na Vaše konverze a tudíž i zisky. Milton Glaser, významný grafický designér kdysi prohlásil, že existují tři základní reakce na design: ano, ne a WOW! V dnešní době, kdy je internet zahlcený weby je “reakce WOW!” klíčem k Vašemu úspěchu.

Co potřebujete k tomu, aby si design Vašeho webu návštěvníci přímo zamilovali? Budete potřebovat kvalitní nástroj, ve kterém budete Vaše návrhy zpracovávat, dále kreativního ducha a odvahu vystoupit z tzv.”komfortní zóny”. To znamená, že je žádoucí pokoušet se o inovativní řešení, kterými se odlišíte od konkurence. Tato snaha však v žádném případě nesmí potlačit přehlednost Vaší webové prezentace.

Novinky pro rok 2018 v typografii

  • experimentování s rozestupem a velikostí písmen
  • kombinování různých fontů

Zvolení správné velikosti a kombinace vhodných fontů má pozitivní vliv i na plnění Vašich marketingových cílů.

Geometrické tvary a různé ikony

Jednoduchý, přehledný a čistý design je na čase doplnit různými vzory, kterými můžete upoutat pozornost do určité části nebo na určitý obsah Vašeho webu. Plní ale i dekorativní funkci.

Menu webových stránek

Můžete zvolit netypické uspořádání menu. Celkově pak bude Váš web působit více uvolněně a inovativně. Stále ale musí být zachována přehlednost stránek.

Použití animací, videí a různých 3D efektů může také přispět k pozitivnímu vnímání Vašich stránek. Nebojte se experimentovat ani s barvami. Hlavním cílem webového designu pro rok 2018 je odlišit se, zaujmout a hlavně získat od návštěvníků co nejvíce “WOW! reakcí”.

Infonia > Blog > Jaké jsou trendy webového designu pro rok 2018?
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz