Jakým chybám se na webu vyhnout

26.8.2014

Jakým chybám se na webu vyhnout

Nevhodné umístění reklamy - Weby se bezesporu dělají především pro možnost výdělku. Jestliže se monetizují prostřednictvím obrazové reklamy, tak je krajně nevhodné jí vítat každého uživatele. Důraz je vždy třeba dodržovat především u hlavní strany webu. Reklamy je potřeba umístit na místa, kam uživatelé klikají nejčastěji, hlavní strana by však měla zůstat co nejvíce čistá. Jedná se o jakousi vizitku webu, která předurčí úspěšnost, následná umístění reklam je vhodná situovat do podkategorií a především příspěvků.

Týká se to i reklamních článků, pokud je monetizace i prostřednictvím nich, je vhodné pro ně vyčlenit kategorie, případně publikovat společně s reklamním obsahem i obsah nereklamní.

Nepřehlednost webu

Příliš roztříštěný web je vždy pro nové návštěvníky chaotický a přehlednost by se měla týkat jak struktury, tak i designu. Pokud se návštěvník na stránkách neorientuje, tak je pro něj komplikované se dostat tam, kam potřebuje. Hlavním pravidlem designu je jednoduchost, proto je ideální udělat přinejmenším přehlednou strukturu, ve které teprve budou komplikovanější prvky zahrnuté.

Neresponzivní design, nekompatibilita

Žijeme v době, kdy využívá mobilní zařízení k surfování již více než polovina mladých uživatelů. To je dostatečně dobrý důvod, proč si zajistit responzivní zobrazování webu. Zajistí to snadné procházení a rychlejší orientaci. Investice do přechodu na jiný systém, případně redesign, je často vhodnou investicí, která dokáže přinést ovoce.

Nefunkční odkazy

Je nadmíru trapné, když je na webu mnoho nefunkčních odkazů, tedy odkazů, které nikam nevedou. Bývá to nejčastěji u kategorií, které byly zrušeny nebo u odkazů na obsah, který už neexistuje. Na zjištění nefunkčních odkazů existují již přehledné programy, online nástroje, ale také pluginy a rozšíření, které prohledají celou strukturu webu a nefunkční odkazy vyhledají do posledního.

Infonia > Blog > Jakým chybám se na webu vyhnout
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz