Kvalitní SEO analýza webových stránek

3.10.2014

Kvalitní SEO analýza webových stránek

Analýzy webových stránek patří mezi top služby u mnoha společností. Málokterý zájemce o tyto služby však ví, že je možné takovou analýzu vytvořit i svépomocí. Jako každá jiná analýza, tak i analýza webu by měla mít za cíl zjištění všech nedostatků stránek. Analýza by měla mít určitý spád, a proto není vhodné v ní napřeskáčku uvádět hodnoty, které na sebe příliš nenavazují.

Zaměření na samotnou stránku

V samotném počátku je vždy zapotřebí analyzovat samotný web, jelikož právě on bývá nejčastějším  zdrojem všech problémů. U každého problému je do analýzy rovněž vhodné uvést, jak lze daný problém napravit.

Zpočátku je vhodné začít meta informacemi, které jsou důležité pro vyhledávače, ty jsou obvykle vepsány v hlavičce. Pokud jdou stránky tvořeny manuálně, tak je potřeba tyto informace manuálně doplnit, pokud je generuje CMS, tak je nejlepším řešením je nastavit v CMS nebo najít rozšíření webu, které je vygeneruje samo.

Dále je vhodné zaměřit se na textový obsah, každá jednotlivá stránka webu by měla disponovat strukturovaným textem. Pokud jím nedisponuje, tak je potřeba takové stránky v analýze uvést. To samé se týká odkazů na neexistující stránky, ty lze rovněž objevit prostřednictvím analýzy. Obzvláště u rozsáhlých portálů, které fungují řadu let, je takových stránek mnoho. Odkazy na neexistující stránky je vhodné co nejrychleji smazat.

Analýza by se měla týkat i HTML chyb, pokud jich je na stránce málo, tak nehrají příliš zásadníroli, ale jsou to chyby a není nic lepšího, než plně validní kód stránek

Zaměření mimo webovou stránku

Ostatní body by se měly týkat externích zdrojů a o jsou odkazy na webovou stránku a také odkazy z webové stránky na jiné weby. Důležitá je analýza existujících odkazů, míra jejich pravidelného příbytku a rovněž zobrazení odkazů, které byly odstraněny.

Vhodné online nástroje

Za nejlepší nástroj pro sledování webu se považuje Google Analytics, pro sledování odkazů je ideální Collabim. Dále český nástroj Seo Servis dokáže zjistit nejzávažnější nedostatky na webu a pro výrazný efekt samotné analýzy je ideální použít Majestiic SEO, ten se postará o analýzy příbytku odkazů za delší období, sledování smazaných linků, jejich rozptyl, klíčová slova a mnoho dalších informací. Na internetu je celá řada online nástrojů, díky kterým je možné si zdarma sestavit profesionální analýzu za několik desítek minut.

Infonia > Blog > Kvalitní SEO analýza webových stránek
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz