Kvantový internet je naší budoucností

28.2.2019

Kvantový internet je naší budoucností

Kvantový internet je již ve vývoji a testován. Zatím se však jedná o technologii budoucnosti. Nejdříve se totiž stane doplňkem ke klasickému internetu, který však do budoucna zcela nahradí.

Internetová revoluce

Možná jste již někdy slyšeli o kvantových počítačích. Ty jsou momentálně k dispozici pouze takovým společnostem jako je IBM, Microsoft či Google. Kvantové počítače jsou momentálně pro běžné uživatele naprosto nedostupné a to platí i o kvantovém internetu. Ten na rozdíl od současného internetu nepracuje s bity, ale rovnou s qubity, které mají kromě hodnoty 0 a 1 také hodnoty mezi nimi.

Podle vědců by měl kvantový internet postupně pronikat k běžným uživatelům až poté, co se pro ně stanou dostupnými právě kvantové počítače. Postupně však tak bude nutné zajistit co nejbezpečnější fungování jeho sítě. Poté bude nutné celou síť provázat a začnou do ní postupně pronikat i první kvantové počítače.

Výsledkem kvantového internetu bude přenos na větší vzdálenost a vyšší rychlost. Nejdříve však bude technologie dostupná vědcům i státům.

Infonia > Blog > Kvantový internet je naší budoucností