Linkovací profil webu - proč ho sledovat?

16.5.2017

Linkovací profil webu - proč ho sledovat?

Linkovací profil je jedna z věcí, na které by se mělo dbát při optimalizaci webu pro vyhledávače. Každý zkušený uživatel už ví, že může web prostřednictvím zpětných odkazů na cizích doménách posunout v příčkách ve výsledcích vyhledávání a pokud má být toto snažení opravdu efektní, je linkovací profil základ.

Co je to linkovací profil?

V podstatě se dá říci, že se jedná o počet vytvořených zpětných odkazů za určité období, které se sleduje. Na jeho sledování již existuje celá řada nástrojů. Největší význam má sledování takového profilu za měsíc a za rok. Pokud se uživatel rozhodně u svého webu začít s optimalizací, základem by mělo být sledovat, aby odkazy přibývaly postupně a rovnoměrně. Pokud na linkovacím profilu zpozorují rychlý nárůst odkazů během jediného dne, je jasné, že se jedná o zásah, který mohou vyhledávače potrestat penalizací.

Co všechno sledovat

Kromě samotného příbytku odkazů by se měl sledovat počet odkazujících domén. Při vytváření zpětných odkazů nehraje důležitou roli, kolik odkazů se vytvořilo, ale z kolika domén odkazují.

Čím více takových domén, je tím lépe. Zanedbat by se však neměla ani jejich kvalita. Pro webové stránky je důležité, aby na ně odkazovaly co nejkvalitnější weby. Ideálně se jedná o weby s historií, které se mohou pochlubit i vysokými ranky nebo vysokou návštěvností.

Smazané odkazy

Další důležitou věcí jsou smazané odkazy. Kvalitní nástroje již umožní sledovat počet smazaných odkazů z indexu. Pokud je jich smazaných příliš mnoho, je vhodné změnit strategii budování odkazů, aby měla pro web skutečný efekt. Efekt se odrazí v úspěšném řazení webu na vyšší pozice ve vyhledávání na důležitá klíčová slova. Linkovací profil je tedy jakousi pomůckou, která umožní provádět SEO správně, aby mělo pro web požadovaný efekt.


Máte málo zpětných odkazů na web?

Zajistíme Vám zpětné odkazy.

x
...nebo nám napište pomocí kontaktního formuláře
Infonia > Blog > Linkovací profil webu - proč ho sledovat?