Na co si dát u webu pozor

28.10.2017

Na co si dát u webu pozor

Provozovatelé internetových stránek se dopouští častých omylů, které mnohdy ignorují a zbytečně se tím podílí na vzniku celé řady problémů. Uvedeme si proto jedny z těch nejčastějších a možnosti, jak se jim vyhnout.

Nefunkční odkazy

Odkazovat z webu na jiný web je zcela běžné, pokud však web běží dlouho, někdy se stane, že odkazovaný web zanikne, nebo je příspěvek smazán. Následně vznikne na webu nefunkční odkaz. Pokud jich je více, podílí se to na kvalitě webu, stránky začnou působit neudržovaně a to může celou řadu návštěvníků odradit. Sledovat všechny funkční odkazy je náročné, proto je vhodné využívat například nástroje na detekci nefunkčních odkazů.

Duplicita

Zkopírovat text z jiného webu může být trestné, pokud je to bez souhlasu vlastníka, nebo pokud je chráněný autorskými právy. Proto je vhodné se do takových činností nepouštět. Pokud se jedná o dlouhé citáty nebo text zkopírovaný z jiného webu, který je vlastní, nikomu takové počínání vadit nebude, kromě vyhledávačů, které mohou web za duplicitní text i penalizovat. Řešení je jednoduché, dbejte na originální obsah.

Velké obrázky

Fotogalerie a ilustrační obrázky jsou na webu vítaným zpestřením obsahu. Je ovšem důležité dbát na jejich velikost. Dnešní fotoaparáty a telefony umí bez problémů vytvořit velké fotografie o velikosti mnoha MB. Pokud se umístí na web takto velké, zdržují následně načítání stránky. To samé vadí, pokud se zvolí velká fotka pro header či pozadí, načítání webu bude trvat déle a to bude pro uživatele s pomalejším internetovým přiojením důvodem, proč daný web opustit. Ideální možností je obrázky zkomprimovat, aby byla jejich velikost jen v řádech desítek či stovek kB.

Responsibilita

Responsivní stránky jsou žhavým tématem, jelikož zhruba polovina všech návštěvníků přichází z mobilních zařízení. Jak se zobrazuje váš web v telefonu nebo tabletu? Vyhledávače nyní dokonce upřednostňují responzivní weby ve vyhledávání. Pokud váš web responzivní není, je nejvyšší čas ho předělat do responzivní verze.

Infonia > Blog > Na co si dát u webu pozor
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz