Na jakém CMS udělat e-shop

25.11.2017

Na jakém CMS udělat  e-shop

Pokud si zakládáte vlastní e-shop, budete si muset vybrat, na jakém CMS jej chce spravovat. CMS je zkratka pro content management systém, tedy pro prostředí, ve kterém budete zajišťovat běh vašeho e-shopu. Právě výběr toho správného CMS určí, jak efektivně budete schopni publikovat nabízené položky a spravovat objednávkový, platební, fakturační a logistický systém. CMS existují opravdu spousty a každý nabízí něco trochu jiného. My se nyní podíváme na tři nejznámější a nejkvalitnější CMS pro tvorbu a správu e-shopu.

 

PrestaShop

Jedná se o zcela zdarma dostupný software pro provoz internetového e-shopu. Patří mezi vůbec nejpoužívanější CMS svého druhu a v roce 2010 se dokonce stal vítězem Open-Source Award, která se uděluje těm nejlepším softwarům svého druhu. PrestaShop nabízí svému uživateli mnoho moderních funkcí, které bude při svém obchodování online často využívat. Samozřejmostí je možnost instalace zásuvných modulů a rozsáhlá podpora vývojářů. Software je možno volně používat pro komerční nasazení a taktéž je volně šiřitelný. Software podporuje správu hned několika obchodů najednou. Nejnovější verze obsahuje šablonu, která zajišťuje optimalizované zobrazování webu na různých zařízeních (mobily, notebooky, atd.). Prostředí celé aplikace je kompletně v češtině.

 

Magento

Jedná se o CMS, které přináší mnoho inovativních funkcí, jak pro zákazníka, tak i pro provozovatele. Nabízí kompletní systém pro e-komerci, který je možno rozšiřovat o další potřebná rozšíření. Po stažení jazykového balíčku je tato aplikace také kompletně v češtině.

 

OpenCart

Volně šiřitelný CMS, který spadá pod licenci GNU LGPL. Nabízí svým uživatelům možnost vkládání neomezeného množství produktů, kategorií a výrobců. Dále umožňuje také používání více měn, platebních způsobů a dodání zboží. Aplikace, stejně jako PrestaShop, dokáže pojmout administraci hned několika obchodů najednou. Mezi další známé CMS patří: VirtueMart pro Joomla 2.5, ZenCart, OXID eShop či Quick.Cart.

Infonia > Blog > Na jakém CMS udělat e-shop
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz