Proč propagovat web přes PPC

29.8.2015

Proč propagovat web přes PPC

Možností jak propagovat web na internetu je hned několik. Jednou z nejčastěji využívaných a také nejúčinnější je "pay per click" reklama nebo-li zkráceně PPC. Ta nabízí hned několik výhod oproti ostatním reklamám na webu. Níže se podíváme blíže na plusy této propagace a proč je tak dobrá.

PPC reklama je jedna z nejúčinnějších forem propagace na internetu.

Uživatel totiž neplatí za samotné umístění reklamního sdělení, ale až za samotné prokliknutí potencionálního zájemce. Kromě ušetření značné částky peněz můžete i cílit na požadovaný okruh uživatelů.

Zaměření konkrétního uživatele není vůbec složité. PPC systémy nabízejí možnosti členění dle několika faktorů. Rozdělit publikum můžete geograficky (město, kraj, stát), demograficky (věk či pohlaví), pomocí klíčových slov nebo zájmů potencionálních zákazníků.  

Díky tomu, že vše probíhá pomocí systému, se rychle dozvíte, jak účinná je nastavená kampaň. V případě potřeby lze PPC reklamu velmi rychle spustit a její obsah a zacílení změnit téměř okamžitě.

Forma inzerátu je pouze na vás. Vybírat si můžete z textového sdělení, které má různé formáty či pomocí banneru, který je více vizuálně přívětivý.  

U nás funguje několik PPC systémů, které nabízejí komplexní spravování reklamy. Mezi nejčastěji používané patří AdWord a Sklik. První zmiňovaný patří pro zahraničního giganta Google a jeho obsahovou síť. Můžete tak oslovit tisíce zákazníků nejen u nás, ale i v zahraničí. Druhý v pořadí systém Sklik je součástí portálu Seznam.cz a nabízí zobrazování reklamy především v tuzemsku, ale můžete inzeráty zobrazovat i na Slovensku či v Maďarsku.

PPC reklama je užitečný nástroj jak účinně bojovat s konkurencí a získávat nové zakázky či zákazníky. Při správném nastavení reklamní kampaně nejenže ušetříte značné množství peněz, které byste utratili za klasickou reklamu, ale oslovíte také přesně úzký okruh lidí, na které se zaměřuje vaše podnikání. Nikdy tak nevyhodíte peníze do vzduchu.


Potřebujete pomoci s PPC?

Neváhejte a kontaktujte nás.

x
...nebo nám napište pomocí kontaktního formuláře
Infonia > Blog > Proč propagovat web přes PPC