Proč zakládat blog?

20.4.2015

Proč zakládat blog?

Důvodů proč zakládat blog může být hned několik. V první řadě si spíše musíme říct, k čemu nám bude blog sloužit a podle toho se dále určí proč je blog přínosný pro naší věc a jak nám může maximálně posloužit.

Můžeme si založit čistě osobní blog, kde budeme řešit naše každodenní radosti či strasti. Další volbou může být personální blog či firemní blog. Ten nám slouží k budování osobní či firemní značky. Nejčastější témata blogu se budou týkat naší obchodní činnosti nebo oborových témat ve kterých podnikáme. Na tento způsob presentování se blíže podíváme a řekneme si pár výhod, které nám přináší.

V dnešní době, ať už podnikáte či jste na volné noze nebo máte živnost v podobě krámku, je blog výbornou možností, jak se prezentovat na internetu. V první řadě, mají vaši fanoušci či potencionální zákazníci informace z první ruky. Mohou se s vámi ztotožnit. Upevňujete tak vazby mezi zákazníky. Vidí, že řešíte to samé co oni nebo máte podobné záliby jako oni či právě ukazujete odbornou znalost ve věcech, kterými se zabýváte.

Dalším bonusem je lepší pozice ve výsledcích vyhledávání. Tím, že vás lidé vyhledávají a čtou vaše příspěvky na blogu se posouváte výše a výše. Je tedy snazší vás najít na internetu. Nemluvě o možnostech navázání nových pracovních příležitostí či spolupráce. Řada profesionálů ve svých oborech navštěvuje jiné profesionály a sledují, jak si počínají ve svém konání. Často pak dochází k propojení a navázání spolupráce mezi obory či příbuznými činnostmi. Máte tak možnost získat mnohem více zakázek.

Pro psaní blogu nemusíte být extra spisovatel ani se nemusíte nutit do psaní. Jen se snažte psát vždy věcně a kvalitně. Uvidíte, že po čase si získáte široký zástup fanoušků, klientů a nové zakázky. Blog tak může být skvělou formou jak rozjet podnikání na plné obrátky.


Potřebujete pomoci s blogem?

Vytvoříme Vám blog a pomůžeme s propagací.

x
...nebo nám napište pomocí kontaktního formuláře
Infonia > Blog > Proč zakládat blog?
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz