Prvky webu, na které se zapomíná

1.9.2014

Prvky webu, na které se zapomíná

Webové stránky jsou místem, kde by se návštěvníci nikdy neměli nudit. Pro samotné majitele webu by mělo být důležité, aby návštěvníci na webu setrvali co nejdéle. K tomu je vhodné mít nejen dobrý obsah stránek, ale také prvky, které uživatele zaujmou.

Diskuzní fóra

Pokud jsou na webu témata vhodná k diskuzi, tak by mělo být diskuzní fórum samozřejmostí. Je možné ho integrovat jako kategorii webu, ale udělat také externí diskuzní fórum na jiném systému. Fóra dávají uživatelům možnost vyjádřit se, podělit se o názory a jejich existence může mít za následek i vyšší návštěvnost.

Sociální sítě

Lidé se na sociálních sítích scházejí každý den, vytváří tam mnoho komunit a především tam sdílí vše, co se jim líbí. To je jedním z důvodů, proč je potřeba integrovat sociální sítě i do samotného webu. Možnost sdílení a označení stránek za oblíbené by měl být základ. Opět je efektem vyšší návštěvnost.

Hodnocení

Hodnocení služeb nebo článků je možnost, jak dokázat kvalitu. Lidé rádi hodnotí a pokud máte obsah, u kterého je hodnocení možné, tak proč tuto funkci nezahrnout.

RSS

Pokud na webu pravidelně publikujete nový obsah, tak byste měli brát RSS jako samozřejmost. Stačí malá ikonka a každý už může odebírat podle libosti.

Provázanost

Stránky by měly být vždy maximálně přehledné a zapomínat by se nemělo ani na strukturu, která bude navigovat vždy na hlavní stranu, další příspěvky, ale také na hlavní stranu. Velmi často se zapomíná i na odkazy v samotném textu, ty by měly vést především z klíčových slov, samotný web tak bude více podpořen z hlediska SEO.

Interaktivní mapa

V kontaktní části webu firem bývá velmi často jen adresa. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak to mají těžké uživatelé, kteří vás chtějí navštívit a nejsou místní. Integrace interaktivní Google mapy je snadná, uživateli usnadní orientaci a tím i cestu k vám.

Infonia > Blog > Prvky webu, na které se zapomíná
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz