Správa firemních kontaktů

20.12.2017

Správa firemních kontaktů

Snad každá úspěšná fungující firma má své zákazníky, ať už pravidelné či jednorázové. V případě kamenného obchodu jsou to lidé kteří nás navštíví a odejdou. Pokud jde ovšem o internetový obchod, jedná se nejčastěji o zákazníky, kteří něco zanechají a to emailovou adresu.

 Kontakt na zákazníka

Takovéto firemní kontakty lze nechat být, ale lze je aktivně využít. To je jeden z důvodů, proč si vytvářet databázi kontaktů. Samotné vytvoření databáze kontaktů je velmi snadné, stačí postupně exportovat jednotlivé kontakty do databáze a stále ji rozšiřovat.

 Jak firemní kontakty využít

Podle firemních kontaktů se dá vyčíst celá řada důležitých údajů a to například počet pravidelných klientů, tedy klientů, kteří se opakovaně vracejí, a počet nových klientů. Samotnou databázi lze však využit ještě smysluplněji a to rozesíláním nabídek. Pokud u vás už někdo někdy nakoupil, tak to znamená, že měl o vaše zboží zájem. Je zde tedy velká pravděpodobnost, že by dotyčný mohl mít o to samé, nebo podobné, zboží zájem znovu.

Pro zaslání nabídky je vhodné vytvoření akce, či newsletteru, který by mohl snadno nalákat k opakované návštěvě webu. Velké množství lidí využívá často cizích kontaktů k rozšiřování nabídek a často se shledá s neúspěchem, jelikož v podstatě rozesílají nabídky cizím lidem. Databáze vlastních firemních kontaktů umožní spravovat jen kontakty vztahující se k lidem, kteří mají s námi již nějaké zkušenosti a dobře tedy vědí, že jim dorazil newsletter od někoho, komu již mohou důvěřovat.

Pokud plánujete pravidelné rozesílání nabídek, či newsletterů, je vhodné umístit na jejich konec možnost se z takovýchto odesílání nabídek odhlásit. Ne každý má o takové nabídky zájem a osobní postoj každého klienta je potřeba respektovat. Pokud chcete získávat klienty, i mimo provedené obchody, je vhodné umístit na web formulář s možností přihlášení k odběru novinek.

Infonia > Blog > Správa firemních kontaktů