Vaše firma a mapy

23.5.2017

Vaše firma a mapy

Vědí vaši zákazníci, kde se nacházíte? Pokud působí firma v rámci celé České republiky, pak není podstatné, kde sídlí a klientům pomůže odkudkoliv. Pokud se však jedná o obchod nebo lokálně fungující firmu, pak může být pro zákazníka její nalezení problém.

Mapa na webu

Za jeden ze základních předpokladů firmy patří zobrazení její polohy na webových stránkách. Kromě uvedení základních kontaktních informací je vhodné na web umístit i mapy, aby se zákazník snadno orientoval, kde se daná firma nachází a nemusel ji hledat. Nejideálnější možností je integrace Google mapy, se kterou může klient pohybovat a lépe se orientovat. Pokud je to pro někoho příliš složitý krok, je vhodné na web umístit alespoň screenshot z mapy, který se bude nacházet v sekci s kontaktem.

Ne vždy je mapa povinností, pokud někdo sídlí na Václavském náměstí, zřejmě nebude problém ho vyhledat, Česká republika je však domovem nespočtu drobných obcí, jejichž nalezení se může stát pro mnohé nadlidským úkolem.

Firma v důležitých mapách

Kromě mapy na webu je pro firmu výhodou, pokud se zobrazuje ve dvou nedůležitějších mapách a to na Google mapách a na mapách od Seznamu. Přidání firmy do těchto map je velmi rychlé a snadné. Ačkoliv se jedná o záležitost, která zabere jen pár desátek minut, pro firmu bude mít takové zobrazování velmi velký přínos. Na Seznamu se přidání do map provádí skrze Firmy.cz, kde si každý vytvoří profil vlastní firmy, včetně adresy, a po registraci a schválení se mu zobrazuje ve firmách i na Mapy.cz. Následně na tomto serveru stačí napsat název firmy a zákazníkovi se zobrazí přesná adresa včetně informací, které lze doplnit. Patří mezi ně otevírací doba, základní informace o firmě a rovněž fotografie, které lze přiložit. U firem na Seznamu trvá vytvoření profilu jen několik minut.

Zcela stejný proces lze udělat i u mapy na Googlu, která je ještě využívanější a tedy je o to důležitější se na ní zobrazovat. Základem je vytvořit si na Googlu účet, přes který se vytvoří firemní účet. Ten je v základním menu Google jako „Moje firma“. Právě zde si lze vytvořit firemní profil. Jeho součástí je i přidání firmy do Google map. To je rovněž zdarma, ovšem na rozdíl od Seznamu je potřeba verifikace. Ta je zde prostřednictvím kódu, který je zaslán na adresu firmy. Když dorazí, stačí opsat kód a následně se bude firma zobrazovat i na Google mapách.


Nejste k nalezení na mapách?

Provedeme registraci na všechny mapy.

x
...nebo nám napište pomocí kontaktního formuláře
Infonia > Blog > Vaše firma a mapy
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz