Vaše firma a obsah webu

12.9.2016

Vaše firma a obsah webu

Jakou roli hraje na webových stránkách obsah? Tu nejdůležitější. Firmy velmi často dbají na perfektní design firemního webu, do kterého neváhají investovat i desítky tisíc korun, obsah přitom zůstává až na druhé koleji.

Proč je obsah důležitý

Obsah webových stránek je možností, jak se dozvědět maximum informací o službách a možnostech, jaké se nabízejí. Mnoho firem zbytečně přichází o své zákazníky tím, že nedostatečně dbá na obsah a šetří na místě, kde by neměly. Pravidlo „Méně znamená více“ lze použít pro mnoho situací, ale nelze ho vztahovat k obsahu.

Obsah který prodává i informuje

Pokud je cílem webu prodávat musí tomu odpovídat i text. Ten by měl zákazníka motivovat k uskutečnění nákupu, vnuknout mu všechny výhody a ujistit ho, že výrobky a služby v nabídce se mu mohou stát jedině přínosem. Tak velkou moc může mít jen samotný text. Pokud se rozhodnete pro vytvoření webu svépomocí, buďte sebekritičtí a rozmyslete si, jestli není lepší tuto činnost přenechat raději odborníkům. Prodejní texty jsou specializací mnoha copywriterů a firem, jejichž služby nejsou drahé a pro web budou mít zásadní význam.

Různé druhy textu

Text není doménou jen úvodní strany webu, měl by se nacházet všude, kde je potřeba, tedy od strany s kontaktem až po stranu prezentující samotnou firmu. Pro každý web i sekci se hodí jiný text, zatímco pro obchod je zapotřebí prodejní text, k řadě firem je hodnější text informační, který přehledně informuje o možnostech potencionálního zákazníka.

V posledních letech bývá velmi populární například SEO text, jedná se o text, který disponuje důležitými klíčovým slovy, která webu pomáhají ve vyhledávání. Zde je potřeba pamatovat, že by se nic nemělo přehánět, tedy zejména počet klíčových slov. Každý text na webu by měl být zejména čtivý, správně strukturovaný, gramaticky a stylisticky bezchybný, přínosný a v neposlední řadě také snadno pochopitelný.

Infonia > Blog > Vaše firma a obsah webu
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz