Vaše firma ve vyhledávačích

19.9.2016

Vaše firma ve vyhledávačích

Internetové vyhledávače jsou nejvyužívanějším prostředkem pro hledání firem. Pokud je cílem firmy dosáhnout co nejvyššího počtu zákazníků, je vhodné, aby dbala jak na správné zobrazení ve výpisu nalezených výsledků, tak i na samotnu pozici ve vyhledávání. Předpokladem je pochopitelně vlastní firemní web a následně zajištění ON page a OFF page faktorů, které si nyní trochu přiblížíme.

Pozice ve vyhledávačích

Většina lidí nezná název firmy, kterou hledá, a tak ji hledá podle nejdůležitějších výrazů jako například: elektrikář Plzeň, veterinář Nový Bor, uzeniny Český Brod aj. Cílem firmy by mělo být, aby se lidem zobrazovala ve výsledcích vyhledávání na tyto důležité fráze. Nejprve je však potřeba zjistit, jaké fráze jsou pro firmu zapotřebí. K tomu slouží analýza klíčových slov. Tu lze provést prostřednictvím online nástrojů, které jsou k dispozici zdarma, nebo pro tuto činnost využít SEO firem, což je spolehlivější metoda. Pokud znáte fráze, které jsou pro vás důležité, tak je potřeba na ně webové stránky optimalizovat. To se provádí zejména prostřednictvím OFF page SEO, tedy optimalizace pro vyhledávače založené na rozšiřování zpětných odkazů. Jejich prostřednictvím se zvýší popularita u vyhledávačů a ty začnou firmu řadit na lepších pozicích ve vyhledávání. Díky tomu lze předběhnout například vaší konkurenci.

Správné zobrazení

Důležitá je nejen kvalitní pozice ve vyhledávání, ale také správné zobrazení v samotných výsledcích. To je velmi důležité, jelikož prostřednictvím něj potencionální klienti uvidí, co jste za firmu. To bývá obvykle samozřejmostí ON page optimalizace, která má za cíl vyplnění správného titulku, popisu a klíčových slov. Pokud jsou tyto základní parametry správně nastaveny, tak už není se správným zobrazováním žádný problém. ON page SEO provádí, stejně jako OFF page SEO, specializované firmy a tyto služby obvykle nabízejí zároveň. Pozice ve vyhledávačích je vhodné nezanedbávat, vaše píle se může stát zdrojem široké klientely.

Infonia > Blog > Vaše firma ve vyhledávačích