Výhody a nevýhody WordPressu

26.5.2016

Výhody a nevýhody WordPressu

WordPress je svobodný open source redakční publikační systém napsaný v PHP
a MySQL.
WordPress je vyvíjen pod licencí GNU GPL. Jedná se tedy o svobodný sofrware.
Díky tomu má širokou vývojářskou a uživatelskou komunitu, která každý den chrlí velké množstvé šablon, pluginů a různých vylepšení. Oblíbenost tohoto redakčního systému dokazuje i přes deset miliónů stáhnutí a toto číslo stále roste. Na celém internetu funguje více jak 15% webů, které jsou spravovány právě systémem WordPress.

Pojďme se blíže podívat na hlavní výhody, ale i nevýhody tohoto jedinečného redakčního systému, který si získal milióny fanoušků po celém světě.

Jednoduchost a široké možnosti rozšíření

Hlavní výhodou redakčního systému WordPress je uživatelská jednoduchost.
Ke spuštění svého blogu či firemního webu nepotřebujete téměř nic.
Funkční web máte při troše šikovnosti spuštěný do pěti minut.

Strachovat se nemusíte ani o vzhled vašich webových stránek. Samotný WordPress vám nabídne stovky kvalitních grafických šablon, které můžete využít pro své webové stránky naprosto zdarma. Samozřejmě se najdou i placené šablony. Jejich cena se pohybuje kolem 1000 Kč.

WordPress je univerzální redakční systém a hodí se na všechny projekty, které budete potřebovat. Ať už plánujete blog, magazín, firemní stránky či e-shop, WordPress vám poskytne kvalitní zázemí. Široké množství pluginů a rozšíření vám pomůže vytvořit stránky podle vašich představ bez nutné znalosti kódování či programování.
Vše probíhá automaticky.

Řešení problémů může být složité

WordPress, přestože má plno pozitivních vlastností, není dokonalým systémem.
Široká komunita vývojářů chrlí denně několik desítek různých rozšíření, ale ne vždy mají to správné řešení, které právě potřebujete. Obzvláště, když máte šablonu či plugin zdarma. V případě kdy řešíte problém, který se týká jenom vás, budete se muset obrátit na programátora, který to za vás vyřeší. To se někdy může znatelně prodražit.

Další možnou nevýhodou, která je ovšem čistě subjektivní, je právě jednoduchost WordPressu. Na trhu sice existuje plno šablon pro magazíny, firemní stránky
či e-shopy, ale stále se jedná o redakční systém. WordPress je vhodný pro osobní prezentaci, blogy, magazíny atd. Nemusí však být ideálním řešením pro složité
a komplexní webové stránky či e-shopy s tisícovkou položek.

Stejně jako vše kolem nás má WordPress spoustu výhod i nevýhod.
Někdo potřebuje jiné řešení a tak se tento redakční systém nehodí do jeho plán.
Jiný zase ocení množství pluginů zdarma. Ať už stojíte na jedné nebo na druhé straně barikády, WordPress je povedený redakční systém, který má před sebou zářnou budoucnost.

Infonia > Blog > Výhody a nevýhody WordPressu