Vytvoření kvalitní minisite pro podporu webu

10.11.2014

Vytvoření kvalitní minisite pro podporu webu

Minisite, také někdy nazývaná jako mikrostránka, mikroweb či miniweb, je stránka vytvořená za účelem podpory centrálního webu.

Vlastní doména či subdoména

Pro vytvoření minisite je možné využít subdomény webu. V takovém případě může mít doména podobu doména.mujweb.cz. Profesionálnější podobu má minisite s vlastní doménou. U takových minisites je vhodné investovat více času a postarat se o to, aby samotná mikrostránka připomínala hotový web. Zvolením laciného vzhledu, vytvořeného jen kvůli integraci textu s odkazy, dosáhnete jen podpory klíčových slov webu. Potencionální návštěvníci však budou podobou webu zděšeni a odejdou.

Obsah by měl vždy odpovídat profesionální podobě a jelikož se jedná jen o nízkonákladový web, je možné většinu informací umístit právě na hlavní stranu a uživatele navigovat na web, který minisite propaguje. Dbát by se mělo i na více kategorií, byť s menším množstvím textu. Odkazy na web se nemusí skrývat jen ve zpětných odkazech, pokud bude uživatel vyzván k návštěvě centrálního webu, tak má větší jistotu, že se jedná o poctivý web.

Samozřejmostí by měl být strukturovaný text obsahující obrázky a také podnadpisy. Čím méně uměle bude mikrostránka vypadat, tím bude její úspěch větší.

Minisite na blogové platformě

Jednu z nejjednodušších možností nabízí blogové platformy. Účet se na nich založí zdarma a následně lze vytvořit celou minisite. Výhodou je snadná editace a rovněž indexace pro vyhledávače, která probíhá automaticky.

Využívat lze českých i zahraničních blogových platforem. U zahraničních je jen potřeba počítat s tím, že ne vždy je možné v titulku využívat diakritiky. Je zde možnost dosažení profesionálního vzhledu, ovšem doména má vždy podobu subdomény dané platformy. Nevýhodou je také to, že nelze využít vlastních rozšíření a minisite má jen ty funkce, jaké platforma poskytuje.

Uživatelé by se měli mít ovšem na pozoru před samotnou podobou, správci stále více sledují účty vytvořené za účelem podpory jiného webu a dané minisites mohou mazat. Nejčastěji je to řešeno neaktivitou. Pokud minisite dlouho nenavštěvujete, administrátoři ho po určité době zcela smažou. Výhoda minisitů zdarma je tedy lehce nevyvážena tím, že je potřeba je občas navštívit a přidat nový obsah.

Propojení a propagace

Uživatelům se často nechce minisity příliš propagovat, protože minisity samotné jsou propagací. Zajistit by se měla ovšem registrace do vyhledávačů a rovněž propojení s centrálním webem, včetně ostatních minisites, pokud existují. Propagace ovšem vždy může přinést ovoce a v případě většího počtu minisites, i mnohem větší působnost na internetu.

Infonia > Blog > Vytvoření kvalitní minisite pro podporu webu
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz