Web přes šablonu nebo web na míru?

19.5.2015

Web přes šablonu nebo web na míru?

Možnost nechat si vytvořit webové stránky se nabízí již všem a většina lidí se rozhoduje mezi webem vytvořeným na míru a webem vytvořených podle šablony. V čem spočívá zásadní rozdíl?

Originálnost webových stránek

Weby na míru jsou prestižnější z hlediska unikátního vzhledu. Zkušenější návštěvníci poznají nezaměnitelnost a samotní majitelé mají často vzhled identický s firemní identitou nebo korespondující s designem, který si sami navrhli.

Možnost šablon webů není tak prestižní záležitostí, ale lze dosáhnout vzhledu, který je rovněž profesionální úrovně. Šablony se nabízí již nejen pro začátečníky, kteří si chtějí vytvořit web svépomocí, ale i řada poskytovatelů dává možnost svým zákazníkům, aby si vybrali z šablon, které použijí pro vytvoření webu. Tato možnost má výhodu tehdy, pokud uživatel nemá jasnou představu o tom, jak by měl jeho web vypadat. Šablony lze využít již u většiny redakčních systémů a v podstatě zjednoduší celou tvorbu webu nebo eshopu. Dokonce i web vytvořený přes šablonu lze obvykle editovat takovým způsobem, aby byl unikátní a uživatelé se tak mohou těšit mnohdy stejného efektu.

Cena za tvorbu webové stránky

Ceny webů na míru jsou pochopitelně výrazně vyšší, je to dáno prací kodéra, který musí celou podobu a všechny funkce vytvořit od píky. Následně nechybí ani práce designera, který vytvoří požadovaný vzhled. Díky tomu se zvýšila popularita webů přes šablony, ty si mnoho uživatelů již i nakupuje sama, jelikož je trh s nimi velmi pestrý a řada z nich je zdarma. Pozor ale na kvalitu a originalitu.

Možnosti editace

Důležitým aspektem je možnost editace, požadavkem uživatelů je často web s přehlednou administrací, který lze snadno editovat i svépomocí. Pokud by byly všechny úpravy možné jen přes programátora, uživateli by se mohl provoz takového webu výrazně prodražit. Základem je umožnění alespoň základních úprav, jakými jsou úprava textového a obrazového obsahu. Vždy záleží na požadavcích a na vzájemné dohodě, kterou je vhodné udělat před samotným vytvořením webu.


Hledáte řešení na míru a individuální přístup?

Kontaktujte nás a rádi Vám pomůžeme.

x
...nebo nám napište pomocí kontaktního formuláře
Infonia > Blog > Web přes šablonu nebo web na míru?