Webové pojmy, kterým je dobré rozumět

9.6.2016

Webové pojmy, kterým je dobré rozumět

Úspěch v oblasti provozu webových stránek by se dal přirovnat k úspěšnému přežití
v divočině. Právo na úspěch zde mají jen ti nejsilnější a ten, kdo se jen trochu ztrácí, bude navždy ztracen. Abyste netápali hned od prvních začátků v džungli webového provozu, je dobré znát některé základní pojmy, se kterými se budete určitě setkávat.

HTML

Jedná se o základ vaší webové stránky, kterým není nic jiného než soubor.
Ten je však krom běžného textu ještě obohacen o speciální značky, kterému dávají další speciální význam. Prohlížeče jsou tím, co tento soubor zpracují a zobrazují.
Nic složitého.

CSS

Takzvané kaskádové styly nejsou v podstatě nic jiného, než jen technika, jak proměnit nudnou a nic neříkající vizuální podobu webové stránky na dech beroucí grafický skvost, který osloví každého návštěvníka, Zároveň je to prostředek, díky kterému bude co nejméně zasaženo do podoby webu tak, aby nejen vypada dobře, ale také šel zobrazit na co nejvíce zařízeních notebooků počínaje a mobilů konče.

PHP

Za touto zkratkou se neukrývá označení zásaditosti tekutin, ale serverový skriptovací jazyk, který je velmi populární díky své jednoduchosti. I úplný začátečník jej okamžitě pochopí a naučí se jej nazpaměť. Tato jednoduchost v sobě však ukrývá některé nevýhody, jako jsou například špatné programátorské postupy.

Hosting

Služba, při které vám někdo zkušený pronajímá místo na svých serverech. Na tomto prostoru pak můžete provozovat v podstatě cokoluv, od jednoduchých webových stránek, které obsahují pouze text, až po složitá datová úložiště.

Framework

Komplexní programové řešení, které velmi výrazně usnadňuje tvorbu webů
a webových aplikací. Dodržuje principy správného programování a práce v něm je poměrně rychlá a kvalitní.

Infonia > Blog > Webové pojmy, kterým je dobré rozumět