Webové stránky na sociálních sítích

16.9.2014

Webové stránky na sociálních sítích

Co mají společného webové a sociální stránky? Vše. Důvodů, proč by měl být web i na sociálních sítích, je hned několik. Na webové stránky uživatelé zavítají jen občas, když něco potřebují. Na sociálních sítích jsou ovšem téměř neustále, a proto je nutné, aby byl obsah webu viditelný právě tam, kde uživatelé stráví času nejvíce.

Profily

Webová stránky může mít snadno vytvořený profil na sociálních sítích. Je třeba si uvědomit, že v současnosti existuje už sociálních sítí mnoho a vytvoření profilu na Facebooku, nebo na Twitteru, je stále málo. Čím více sociálních sítí, tím lépe.

Sdílení obsahu

Když má web vytvořený profil, tak je nejdůležitější částí správné sdílení, kvůli tomu je samotná existence profilu důležitá, neustále se sdílí nový obsah, který vidí ostatní. Na tom by nebylo nic těžkého, zkopírovat URL, vložit k ní několik poznámek a vše sdílet. Těžké je sdílet tak, aby to každého zaujalo. Je třeba myslet i na to, že vaše sdílení může současné fanoušky začít otravovat a při častém sdílení obsahu už k vám chodit nebudou a dokonce zruší odběr. Sdílení by mělo být prováděno jen občasně a nejlepší metodou je, když se nakombinuje i s jiným obsahem, který dokáže zaujmout, či pobavit, nejlépe komerčním obsahem z jiných webů.

Interakce

Sdílení, komentování, likování, každá interakce má velký význam i z hlediska vyhledávání. Vyhledávače nikdy takovou aktivitu nenechají bez povšimnutí. Každým sdílením se vytvoří zpětný odkaz, který je provázaný s webem a to má významný SEO efekt.

Správa

Správa velkého množství sociálních sítí může být náročná, měla by však probíhat u všech sítí najednou. Je ideální publikovat nový obsah na všech sítích manuálně, nebo si práci ulehčit a postarat se o nastavení automatického publikování, díky kterému se každý nový obsah sám publikuje na všech nastavených sítích.

Infonia > Blog > Webové stránky na sociálních sítích
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz