Máte responzivní web?

26.2.2018

Máte responzivní web?

Mít své vlastní webové stránky může mít v dnešní době opravdu kdokoli. Někdo je využívá k osobním účelům, pro jiného jsou prostředkem pro firemní prezentaci. Možností pro jeho využití existuje nespočet. Ať už tedy svůj web využíváte k čemukoli a máte na něm cokoli, pokud nebude responzivní, nestane se pro návštěvníky dostatečným lákadlem. A to je potřeba změnit.

Co je vlastně responzivní web?

Responzivní web poznáte tak, že se dokáže snadno přizpůsobit jakémukoli zařízení, ze kterého je daná webová stránka navštívena. To znamená, že se jeho obsah zobrazí přehledně na počítači, notebooku, tabletu, mobilu či jiném zařízení a pro návštěvníka bude snadný na obsluhu.

Jak poznáte neresponzivní web?

Ve skutečnosti je to úplně jednoduché. Stačí si otevřít webovou stránku na všech možných zařízeních a porovnat zobrazení. Neresponzivní web se otevře jinak na mobilu a jinak na počítači. Na mobilu bude chybět část stránky, text se vám nevejde na obrazovku, budete mít problém prokliknout se do jednotlivých rubrik a podobně.

Proč je důležité mít responzivní web?

Máte-li webové stránky, pak určitě chcete, aby měly své pravidelné návštěvníky a aby jich postupně získávaly co možná nejvíce. K čemu je web, na který nikdo nechodí, že? Důležitý je tedy nejen samotný obsah, ale především i design webu. V současné době používá většina lidí pro brouzdání na internetu chytrý telefon či tablet, rozhodně není nutností chodit na web jen z počítače nebo notebooku. Ve skutečnosti je počet mobilních uživatelů daleko vyšší, nežli počet PC uživatelů. Vaše stránky se proto musí těmto zařízením přizpůsobit, nabídnout přehledný design, snadnou obsluhu.

Jedna tvorba webu pro všechny

Tvorba webu nemusí být složitou záležitostí. Nemusíte vytvářet speciální mobilní verzi pro návštěvníky, kteří na vaše stránky přijdou skrze jejich chytrý mobilní telefon. Nemusíte vytvářet speciální zobrazení pro návštěvníky, kteří si je budou prohlížet na tabletu. Nabídněte všem návštěvníkům bez ohledu na zařízení stejné podmínky, stejný vzhled, stejnou uživatelskou obsluhu, stejné pohodlí.

Infonia > Blog > Máte responzivní web?
Všechny údaje jsou povinné.
Infonia.cz

E-mail: info@infonia.cz