Proč je důležité pečovat o své zákazníky?

20.2.2018

Proč je důležité pečovat o své zákazníky?

Klíčem k úspěšnému podnikání jsou zákazníci, ještě lépe spokojení zákazníci. Abyste tyto zákazníky mohli i nadále považovat za své, je potřeba o ně neustále pečovat. Jinak vám je dříve nebo později přetáhne konkurence. Proč je tak důležité pečovat o zákazníky a co vám v tom může pomoct?

Získat nového zákazníka je dražší než si udržet stávajícího

Vzhledem k tomu, že získat nového zákazníka je pro každou firmu dražší, než se postarat o udržení toho stávajícího, každá firma do své podnikové strategie automaticky zahrnuje řízení vtahu se zákazníkem. Je to logické, když už jste vynaložili tolik úsilí a přitáhli si, třeba skrz svůj  web, řadu klientů, je neefektivní začít je ztrácet jen kvůli tomu, že jim přestanete věnovat pozornost.

Věřte tomu, že váš stávající zákazník je klíčem k úspěchu a komunikace mezi ním a vámi zkrátka nesmí váznout. Naopak, musí být co nejpestřejší.

Co všechno k péči o zákazníka potřebujete?

Výše zmíněná fakta však ještě neznamenají, že bude péče o stávající zákazníky procházkou růžovým sadem. Potřebovat k ní budete řadu věcí. Z toho nejdůležitější je váš opravdový zájem o zákazníka. Musíte vycítit jeho potřeby a umět mu nabídnout to, co opravdu potřebuje. K tomu, protože nejspíš nemáte sloní paměť, si potřebujete o zákazníkovi vést nějaké údaje. Musíte vědět o předchozích komunikacích se zákazníkem, o newsletterech, které jste mu poslali a tak podobně. Díky těmto informacím můžete svému zákazníkovi lecco připomenout. Třeba pravidelný servis a tak dále.

A protože si budete jen stěží tyto informace zaznamenávat někde do složky, jsou tady CRM systémy.

Co jsou CRM systémy?

CRM systémy jsou systémy přímo utvořené na míru podnikatelům pro řízení vztahu se zákazníky. Mají nejrůznější funkce. Umožňují ukládat a pravidelně aktualizovat informace o zákazníkovi, čímž podnikateli ulehčují komunikaci.  

Infonia > Blog > Proč je důležité pečovat o své zákazníky?